Megtörtént az óriási bejelentés: kiderült, kiket környékeztek meg az ukrán szolgálatok

Újabb fejezet nyílt meg az ukrán kémbotránynak nevezett ügyben a nemzetbiztonsági bizottság előtt.

A Nemzetbiztonsági Bizottságot a magyar szolgálatok arról tájékoztatták, hogy volt és aktív országgyűlési képviselőket is befolyásolhatott az ukrán hálózat, de a konkrét neveket nem hozták nyilvánosságra. Most érdemes megnézni, Magyar Péteren kívül ki mellett tűnt még fel Tseber Roland.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, Sas Zoltán, az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának elnöke szerdán közölte, a nemzetbiztonsági szolgálatok a bizottság zárt ülésén kiemelték: „a feltáró munka eredményeként sikerült alaposan megismerni az ukrán hálózat törekvéseit és a befolyásolt személyek körét is”.
Ezt is ajánljuk a témában
Újabb fejezet nyílt meg az ukrán kémbotránynak nevezett ügyben a nemzetbiztonsági bizottság előtt.
Mint elhangzott:
a befolyásolt személyek között aktív és volt országgyűlési képviselőket, médiamunkatársakat, gazdasági szereplőket, valamint a kormányzati intézményrendszer alkalmazottjait is sikerült beazonosítani”.
Konkrét neveket azonban Sas nem közölt, ezért csak találgatni lehetséges az üggyel kapcsolatos, eddig nyilvánosdágra került információk alapján.
Mint ismert, az elmúlt időszakban lebuktatott ukrán kémhálózat egyik tagja, Tseber Roland (akit kémkedés miatt utasítottak ki Magyarországról) a Tisza Párt mellett korábban közel került az MSZP volt elnökéhez is. A Magyar Nemzet május végi cikkében arról írt, hogy,
Tseber köre jelentős összeggel támogatta a Zugló TV-t, amelyben Mesterházy Attila az új politikai formációjának lehetséges médiafelületét látta.
Ezt is ajánljuk a témában
Tseber Roland Ivanovics a „szolidaritási nyilatkozatnak” álcázott politikai propagandáért mond köszönetet a „másik Magyarországnak”.
Egy 2024 tavaszi posztjában Tseber azt írta, Mesterházy Attiláról, hogy „hazánk igazi barátja, olyan magyar politikus, aki szisztematikusan támogatja Ukrajnát mind a nemzetközi intézményekben, mind Magyarországon belül – minden lehetséges platformon, ahol az ellenzéknek helye van”.
A vonatkozó bejegyzést alább tekintheti meg:
A lap arra is rámutatott, hogy a történtek hátterében szinte kivétel nélkül felbukkannak azok a szereplők, akik részt vettek a Tisza Párt ukrán behálózásának folyamatában. A Magyar Nemzet forrásaitól azt is megtudta, hogy
Tseber addig látott fantáziát a volt szocialista pártelnökben, amíg fel nem tűnt Magyar Péter, akinek behálózásától nagyobb politikai befolyást remélhetett.
De említésre méltó az is, hogy a Momentum képviselői többször mutatkoztak együtt Tseberrel. Legutóbb június elején Gelencsér Ferenc, a párt bukott vezetője számolt be arról büszkén, hogy Kijevben találkozott az ukrán politikussal. Még egy vicceskedő megjegyzést is fűzött a fotóhoz:
Most akkor Rolikám vagy RoliKÉM?”
Érdekesség, hogy rá pár napra Tseber Roland már közösségi oldalán méltatta, a Momentum Mozgalom azon döntését, hogy a párt nem vesz részt a 2026-os országgyűlési választásokon, mint fogalmazott azért, „hogy ne akadályozza más erők esélyét a jelenlegi rendszer leváltására”. Ezzel minden valósínűség szerint Magyar Péter pártjára, a Tiszára utalt.
Főleg, hogy posztját így folytatta: „Egy tipp a Fidesz propagandistáknak: néhány napja találkoztam a Momentum frakcióvezetőjével – tessék, itt az új sztori:
»az ukrán kémek« megegyeztek az ellenzékkel Magyar Péter érdekében”.
A momentumos Bedő Dáviddal (és Karácsony Gergely főpolgármesterrel) már 2022-ben is fotózkodott Tseber, és nem is akkor találkoztak először. Bedő Dávid ugyanis a következő szöveggel osztotta meg a fotót: „Rolanddal még a Kijevi utunk alatt találkoztunk. Nagy öröm számunkra, hogy Budapestre látogatott!”
A Magyar Nemzet egyébként korábban azt is összeszedte, melyik magyar politikusokkal fotózkodott már együtt Magyar Péter ukrán kém barátja.
Közülük a ma is aktív országgyűlési képviselők – Bedő Dávid, Gelencsér Ferenc, Tompos Márton, Cseh Katalin – a Momentum frakciójában ülnek
Mesterházy Attila volt MSZP-elnök és Ujhelyi István pedig korábban voltak országgyűlési képviselők, mind a ketten a szocialisták padsoraiban ültek.
Nyitókép: Képernyőfotó
***
Ezt is ajánljuk a témában
Dornfeld László vezető elemző Gelencsér Ferenc lépése kapcsán hangsúlyozta, egyetlen állam titkosszolgálata sem szereti, ha aktív politikusok idegen hírszerzőkkel tartanak fent kapcsolatot.
Ezt is ajánljuk a témában
Előzetes letartóztatásban marad Holló István, akit az ukrán katonai hírszerzéssel való együttműködéssel és érzékeny magyar védelmi információk gyűjtésével gyanúsítanak.
Ezt is ajánljuk a témában
Holló István kapcsolati rendszerében számos, a magyar politikai életben aktív szereplő megtalálható.
***